Meble na wymiar

 

Tutaj możemy określić wszystkie elementy mebli, na których nam zależy: ich wielkość, kształt i wygląd zewnętrzny. Decydujemy o wielkości i ilości półek, szafek i szuflad - to wszystko wpływa na użyteczność i wygodę mebli. To od nas zależy, czy chcemy mieć fronty lakierowane błyszczące, matowe, płyty laminowane o jednolitym kolorze, czy dekorze drewna, wzory frontów i ich frezowanie, wielkość, ułożenie i kształt uchwytów (albo ich brak). Jakie kolory chcemy łączyć, w jakich proporcjach i kształtach - to wszystko wpływa mocno na wygląd całego pomieszczenia jak i całego domu. Jeśli nie chcemy zostawić tych wyborów przypadkowi, potrzebujemy mebli zaprojektowanych z myślą o naszym domu i naszych potrzebach.

Potrzebujesz szuflad wytrzymujących znaczne obciążenia? Wolisz fronty otwierane na dotyk lub zamykane cicho i płynnie? Chcesz oświetlenia w konkretnym miejscu lub łatwego dostępu do rogowych półek?

W przeciwieństwie do gotowych mebli, które często oferują najtańsze okucia i najprostsze rozwiązania, decydując się na meble na wymiar, mamy możliwość zdecydowania o jakości i funkcjonalności naszych mebli. Decyzja jest ta w dużej mierze podyktowana względami finansowymi, ponieważ rozpiętość cenowa różnorodnych rozwiązań jest ogromna. Jednak warto tutaj przemyśleć do czego będą służyć nasze meble, bo tańsze akcesoria meblowe, które w przypadku właściwego stosowania mogą funkcjonować latami, w przypadku złego dopasowania, mogą narazić nas na dodatkowe koszty i uszkodzenia mebli jak i rzeczy, które w tych meblach trzymamy.

Jeśli chcemy, żeby nasze meble wpasowały się do pomieszczenia i nie sprawiały wrażenia przypadkowej zbieraniny, potrzebujemy dokładnie wymierzonych mebli, które uwzględniłyby nie tylko gabaryty pomieszczenia, ale wszelkie nierówności (ściana, podłoga, sufit), przeszkody (rury, grzejniki, itp.) czy dostęp do mediów (woda, prąd, kanalizacja).

Takiej oceny może dokonać tylko wykwalifikowany specjalista na miejscu.

Wycena

Poniżej można przeprowadzić wstępną kalkulacje kosztów planowanej kuchni w wersji podstawowej.

Cena poniżej zawiera pomiar, projekt, meble oraz montaż. Są już uwzględnione podstawowe okucia (nóżki, zwykłe zawiasy, podnośniki gazowe, plastikowy wkład do szuflad, do 5 szuflad na mocnych prowadnicach kulkowych pełen wysuw).

W wycenie NIE SĄ UWZGLĘDNIONE: rączki (duża rozpiętość cenowa) cargo, kosze, oświetlenie LED, droższe prowadnice i systemy szuflad (prowadnice kulkowe ze spowalniaczem, prowadnice dolnego montażu, system Modern Box/Blum, specjalne podnośniki) i inne dodatkowe akcesoria meblowe.

Proszę pamiętać, że ostateczne koszty zależą od odległości od Żywca (np. zlecenia poza powiatem żywieckim), możliwości  wniesienia materiałów (wąskie wejścia, schody, ilość pięter), stanu pomieszczenia (krzywe ściany, sufit i podłoga, do których trzeba dopasować meble) i wybranych dodatkowych opcji (cargo, lampy, gniazdka, relingi, kosze relingowe, systemy szuflad, specjalne podnośniki, itp.), czyli krótko mówiąc od wszystkich elementów, które mogą wpływać na wydłużenie czasu pracy oraz od ceny dodatkowych elementów. Każda zmiana w projekcie już w trakcie pracy również wydłuża czas i pracę, co również może wpłynąć na cenę końcową.

Zabudowa dolna - wszystkie półki, szafki i szuflady, które są poniżej blatu (w to wchodzi też tzw. wyspa)

Zabudowa górna - wszystkie półki i szafki wiszące na ścianie

Zabudowa wysoka - wysoka zabudowa stojąca nieograniczona blatem

 Długość zabudowy mierzymy od końców skrajnych, tzn. jeśli w kuchni jest narożnik, mierzymy zabudowę w linii prostej od jednego końca do ściany i kolejną od ściany do końca, w ten sposób narożnik jest ujęty podwójnie, ponieważ rozwiązania rogowe zwykle są bardziej praco- i materiałochłonne.

Usługi stolarskie

Często w naszym domu musimy coś poprawić, przerobić, odświeżyć lub dodać. Bez dostępu do odpowiednich materiałów, narzędzi i umiejętności nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z zaplanowanymi zadaniami. Tutaj z pomocą przychodzą nasi specjaliści.

Stolarstwo Dybczak świadczy różnorodne usługi stolarskie takie jak: cięcie, formatowanie, oklejanie, szlifowanie, montowanie, dopasowanie, itp.